Bankové účty zadarmo (prehľad)

4.6/5 - (9 votes)

Často dostávame otázku, kde si otvoriť bežný účet. Porovnajme si fakty o bežných účtoch a o tom, kde sú zadarmo. Porovnávať však budeme len hypotekárne banky. Internetové banky majú svoje špecifiká a nabudúce sa budeme venovať im.

ČSOB banka

CSOB logo
Účet po splnení podmienok je bezplatný. Závisí od toho, ktorý si zvolíte. Pohoda je bezplatný pri prijatých platbách aspoň 400 €, podmienkou sú 3 pravidelné platby a minimálne 5 platieb kartou za mesiac.

SmartÚčet sa líši v prijatej platbe a vyžaduje až 750 € mesačne. Na druhej strane tu máte možnosť získať Samsung Galaxy S5 mini. Stačí tieto podmienky plniť 24 mesiacov.

OTP banka

OTP logo
Poskytuje účet bez poplatku, no splnenie podmienok sa nám zdá už trochu náročnejšie. Účty sa líšia, no mesačne sa musí na účet pripísať minimálne objem 350 eur.

Zložitejšie je tiež udržať si na účte minimálny priemerný zostatok 5000 € (niekedy až 30000 €). Tieto peniaze by však nemuseli ležať na bežnom účte, ale mohli by niečo zarobiť inde.

Prima banka

Prima logo
Po zaplatení 780 € mesačne kartou sa poplatok za vedenie účtu vráti. Nie sme si však istý, či 780 € nie je príliš vysoké číslo pre priemerného klienta.

Sberbank

Sberbank
Sberbank oceňuje klientov za aktivitu. Mesačne potrebujete na bezplatný účet prijať 400 €. Druhou podmienkou je 10x platba kartou za mesiac.

Pri veľkej nákupe v obchode stačí rozdeliť nákup na 10 bločkov a zaplatiť 10x po sebe, ale predstavte si tie pohľady predavačiek alebo ľudí čakajúcich za Vami.

Ďalšou možnosťou sú úspory v banke vo výške 25000 €. Neodporúčame.

Slovenská sporiteľňa

SLSP logo
Účet bez poplatku získate pri platbe kartou vo výške 200 €, zadaní 3 pravidelných mesačných platieb a sporení uzatvorenom v Slovenskej sporiteľni. To sporenie kazí celkové, už aj tak nie ľahké podmienky.

Inou možnosťou je mať uložených 15000 € v banke. To tiež neodporúčame.

Tatra banka

TB logo
Táto banka umožňuje účet bez poplatku pre klientov, ktorí si tam uložia 20000 €. Reálnejšou možnosťou je úver vo výške zostatku 20000 €, čo sa hodí klientom, ktorí majú hypotéku v Tatra banke.

Bezplatný účet majú často aj VIP klienti.

Unicredit bank

Unicredit logo
Azda najjednoduchšie splniteľné podmienky pre získanie účtu bez poplatku. Stačí mesačný kredit 400 €. To je všetko. Sympatická je aj garancia, že účet bude bez poplatku 10 rokov od podpísania zmluvy.

VÚB banka

VUB logo
V tomto prípade je najkomplikovanejšie vysvetliť, čo všetko potrebujeme splniť. Možno to niekto využije tak ideme na to.

a.) aspoň raz za mesiac musíte použiť Internet banking / Mobil banking
b.) príjem na účet minimálne 300 € mesačne
c.) využiť 3 produkty z balíčka služieb: spotrebný úver, hypotéka, kreditná karta, pravidelné sporenie, depozitné produkty

Pri splnení tichej povinnosti výberu banky všetci zohľadňujeme viacero faktorov – počet bankomatov, mesto, v ktorom bývame, osobný pocit a iné.

Veríme, že Vám článok pomôže nájsť Váš účet bez poplatku. Do porovnania sme pre jednoduchosť nepísali 50 % zľavy na poplatok, ani to, čo jednotlivé účty ponúkajú v rámci ďalších služieb. Ktorý účet využívate Vy?

The following two tabs change content below.
Ako odporca finančného trhu sa v roku 2005 nakoniec sám stal jeho súčasťou. Dnes je s vyše 10 ročnými skúsenosťami expertom na osobné financie. Je autorom cyklu školení Ako vydrbať so systémom? a zároveň ich hlavným rečníkom.

Najnovšie príspevky od Miroslav Oros (pozri všetky)

4.6/5 - (9 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *