ruhý pilier bezplatne vybavíme do 24 hodín

Česká televízia chce naučit tínedžerov ako hospodáriť

Vaše hodnotenie?

Česká televízia hľadá tínedžerov do novej show, kde ich chce naučiť ako hospodáriť. V Dánsku zas vysielajú reality show s rodinami, ktoré nevedia narábať s peniazmi a dostali sa do problémov.

„Hledáme teenagery, kteří v životě vítají nové příležitosti, nebojí se zkoušet nové věci, chtějí se naučit hospodařit a třeba si i splnit nějaký svůj sen, na který mu rodiče nemohou nebo nechtějí dát peníze.“

Tak takto vyzerá ponuka na stránkach ČT, kde momentálne chystajú novú show s názvom Teenager. Televízia pripravuje program, ktorý má za cieľ preskúmať, či českí tínedžeri dokážu hospodáriť s rodinným rozpočtom.

Finančná gramotnosť mladých dlhodobo klesá, preto by bolo niečo podobné určite zaujímavé aj u nás.

V Dánsku beží reality show s názvom Luksusfælden. Pôvodne vznikla vo Švédsku a obrovský úspech má aj v Nórsku. V roku 2010 bola ohodnotená nórskou televíznou cenou ako najlepšia relácia zameraná na životný štýl.

Rodiny v tejto show majú problém s financiami, pretože si veľa požičali alebo žijú príliš luxusne. Na pomoc im prichádzajú experti z vonku – uznávaní špecialisti na spotrebiteľské financovanie.

Najprv prezrú stav rozpočtu a majetku rodiny a následne im navrhnú opatrenia, ktoré im pomôžu dostať sa zo zlej situácie. Napríklad sa musia zbaviť jedného z viacerých rodinných áut, či inak sa uskromniť. Neraz to nejde bez sebazaprenia a sĺz.

Krátka ukážka z reality show Luksusfælden

Téma dobrého hospodárenia je teda veľmi aktuálna. Možno sa čoskoro aj u nás dočkáme podobných show. O tej českej Vás ešte budeme informovať a zatiaľ dúfame, že Cashmon bude dobrým pomocníkom pre to Vaše hospodárenie.

The following two tabs change content below.
Financiám sa venujem od roku 2006, keď som navrhol prvý software pre správu osobného rozpočtu. Som autorom portálu Cashmon.sk a online finančného denníka. Od roku 2014 pracujem s peniazmi na profesionálnej úrovni ako finančný expert a obchodník na burze. Okrem toho sa ešte venujem behaniu v prírode.
Vaše hodnotenie?
podpor na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *