Dovolenkové plány Slovákov a náš tip

5/5 - (2 votes)

Aspoň päťdňovú letnú dovolenku plánuje tento rok šesť z desiatich ľudí na Slovensku – vyplýva to z prieskumu spoločnosti GfK. Väčšina z nich má v pláne do dovolenky investovať maximálne do 400 eur na osobu.

Pre najväčšiu skupinu ľudí je top destináciou Slovensko. V Chorvátsku sa chystá dovolenkovať 25%, v Česku 11%, v Taliansku 9%, v Bulharsku plánuje letný oddych 8% a mimoeurópske destinácie má v pláne toto leto navštíviť 14% Slovákov.

Najdrahšie vyjde deň dovolenky v Španielsku a v Egypte, najmenej sa platí doma a v okolitých krajinách V4. Za jeden deň v tuzemsku sme v roku 2012 zaplatili v priemere o polovicu menej ako za jeden deň dovolenky v zahraničí.

nas tip

Dovolenka je obdobím oddychu, keď všetci chceme vypnúť a neriešiť starosti bežných dní. Na dovolenku sa teda odporúčame pripraviť aj po finančnej stránke. Urobte si dopredu rozpočet, ktorý ste ochotní utratiť.

Uložte ho do denníka a v predstihu uvidíte, ako ovplyvní Vaše hospodárenie. Pri utrácaní budete mať čisté svedomie a téma peňazí Vás už nebude otravovať. Vo svojej letnej destinácii sa nimi nezaoberajte. Míňajte, oddychujte a užívajte si.

The following two tabs change content below.
Financiám sa venujem od roku 2006, keď som navrhol prvý software pre správu osobného rozpočtu. Som autorom portálov Cashmon.sk, druhypilier.sk a mojefondy.sk. Od roku 2014 pracujem s peniazmi na profesionálnej úrovni ako finančný agent. Okrem toho sa ešte venujem behaniu v prírode.
5/5 - (2 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *