Školíme Vás zadarmo: Ako vydrbať so systémom?

4.8/5 - (5 votes)

V lete 2014 sa portál Cashmon.sk spojil s novými ľuďmi. Umožnilo nám to spustiť cyklus bezplatných školení pod názvom „Ako vydrbať so systémom?“

Noví ľudia v našom tíme

Cashmon.sk od svojho vzniku prešiel zaujímavým vývojom. Ako prvý na Slovensku sme prišli so službou online finančného denníka pre každého. Tá bola doplnená o blog, ktorý mal byť nápomocný hlavne pre našich užívateľov a prinášať rôzne tipy ako pracovať s webaplikáciou.

Postupne ako sme začali pridávať články na rôzne finančné témy sa tento model výrazne zmenil. Čoraz viac návštevníkov vyhľadávalo obsah blogu, kým finančný denník si obľúbila menšina skôr finančne zdatnejších užívateľov.

Podarilo sa nám získať dodatočné zdroje, finančný denník sme začali ponúkať úplne bezplatne (predtým bola cena približne 1 euro mesačne) a portál sme aj graficky prepracovali. Nosnou časťou sa stali odborné články.

Sme veľmi radi, že sa k nám do tímu pridali noví skúsení finančníci. Väčšina pracuje v pozadí, napríklad vo Finančnej poradni, kde Vám ochotne radia, ale máme aj nových autorov článkov. Je pre nás cťou pracovať s ľuďmi ako Edo Lenárt, Maťa Orosová, Mima Gajdošová alebo Katka Drienková. Ďalšou výraznou posilou je Miro Oros.

S Mirom sa poznáme 18 rokov a keďže som vedel, že ide o skúseného človeka z brandže, poprosil som ho o pomoc pri získavaní ďalších zdrojov pre náš projekt. Stalo sa však niečo nečakané. Miro s jeho vlastným blogom Z nuly do plusu sa rozhodol spojiť s Cashmonom.

Následne sme v lete vymysleli cyklus školení, ktorým za prvý polrok prešlo viac než sto ľudí.

Ako vydrbať so systémom?

Cyklus seminárov, ktoré sme pre Vás pripravili, je presahom toho čomu sa venujeme na Cashmone.sk do offline sveta. Semináre sú postavené tak, aby po absolvovaní mohol povedať dovtedy aj neznalý človek, že rozumie peniazom.

Celkovo je pripravených šesť tém. Štyri sú odborné a v dvoch sa venujeme obľúbeným soft skills zručnostiam. Absolvovať je možné ľubovoľný počet tém v akokomkoľvek poradí. Podrobnejšie informácie sme pre Vás pripravili na samostatnej stránke tu.

reč peňazí

jedna z našich vtipných reklám

Okrem toho, že školenia na finančné a komunikačné témy sú bezplatné, po absolvovaní celého cyklu získa každý Certifikát finančnej gramotnosti. Pre nás je však samozrejme najdôležitejšie, aby sa semináre ľuďom nielen páčili, ale boli aj skutočne prínosné.

Za prvý polrok nimi prešlo už viac než sto ľudí a doposiaľ sa môžeme chváliť celkom pozitívnou odozvou. Ak náhodou patríte medzi nich, poteší nás akýkoľvek postreh pod týmto článkom.

Školenia sme spustili v Košiciach, ale aj vďaka potešujúcim reakciám pripravujeme ich spustenie i v ďalších mestách. Veríme, že aj takto prispejeme svojou troškou k zvyšovaniu finančného vzdelania.

Ďalšie informácie alebo termín najbližšieho semináru môžete sledovať na Facebooku, prípadne nám zašlite email na pomoc@cashmon.sk a my Vás budeme informovať.

The following two tabs change content below.
Financiám sa venujem od roku 2006, keď som navrhol prvý software pre správu osobného rozpočtu. Som autorom portálov Cashmon.sk, druhypilier.sk a mojefondy.sk. Od roku 2014 pracujem s peniazmi na profesionálnej úrovni ako finančný agent. Okrem toho sa ešte venujem behaniu v prírode.
4.8/5 - (5 votes)

4 thoughts on “Školíme Vás zadarmo: Ako vydrbať so systémom?

 1. Viťo

  Odporúčam všetkým, pretože väčšina tém sa nás týka, či chceme alebo nie. Ja som mal šťastie, že práve pred veľkým krokom v mojom živote (úver na bývanie) som navštívil jednu z prednášok (a potom aj ďalšie) a mal som vo veci o dosť viac jasno. Prednášky sú odborné, ale zrozumiteľné a ešte k tomu free. Veľa ľudí bude skeptických voči takýmto veciam, aj ja som bol, ale prišiel som, lebo som poznal Mira už pred tým a vedel som, že to nebude nejaký odrb na ľudí. A skutočne sú to skôr rady ako vydrbať so systémom. Myslím, že väčšina ľudí, ktorá sa odhodlá prísť na prednášku, navštívi potom aj tie ďalšie z cyklu.

 2. Fero Cerny

  Spociatku ma zaujala jedna z tem a aj zvedvost ako cely tento system funguje.zistil som ze sa za seminare naozaj neplati a k nicomu sa nezaveujem. Nakoniec som absolvoval vsetky . Po absolvovani seminarov mam jasnejsi pohad na svoje financie

 3. Ján Rázus

  Ako človek, ktorý sa zaujíma o finančnú gramotnosť a vedenie ľudí ma zaujalo prísť na tento seminár ktorý navyše ako znelo je zadarmo. Šiel som na odporúčanie mojej známej Katky Drienkovej a aj keď som tam okrem nej nikoho nepoznal, rýchlo som sa zoznámil s niektorými prítomnými účastníkmi a najmä so školiteľom Mirom, ktorý je profík v tom čo robí, dokáže ľudí zaujať svojou priateľskosťou a odbornými informáciami, ktoré vlastne dostanete zadarmo a môžete samostatne použiť v praxi, či už ako narábať so svojimi peniazmi, ušetriť ich až cez obchodné zručnosti ktoré by mal ovládať každý kto prichádza do styku s ľuďmi. Jedinou podmienkou na seminári je zadanie emailu na ktorý vám príde každý týždeň pozvánka na ďalší seminár zdarma vrámci preberaných tém takže je to perfektné .

 4. Jan Galik

  Skolenie ako vydrbat so systemom som navstivil a musim povedat, ze som zo zaciatku bol velmi skepticky – jenoducho nemam vztah k financiam a celej masinerii, ktora hybe financnym trhom. Skolenie bolo vlemi prijemne, neformalne a zrozumitelne aj pre mna – laika. Vrelo odporucam, clovek sa dozvie vela noveho, spozna zaujimavych ludi a hlavne tam citit velmi pozitivnu a motivujucu atmosferu co som si donedavno myslel, ze je v tejto sfere nemozne :) Diky pekne, dobra praca!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *