Hypotéka pre mladých bude od apríla najdostupnejšia. Možno naposledy

5/5 - (3 votes)

Prvého apríla sa bude opäť meniť limit pre získanie hypotéky so štátnym príspevkom. Druhý kvartál už tradične posunie hranicu výrazne nahor.

Mladí ľudia vo veku do 35 rokov, ktorí majú záujem získať hypotéku so štátnym príspevkom, sa od 1.4.2017 môžu tešiť na vyšší príjmový strop. Ten je jednou z podmienok pre získanie 3 % úľavy z úrokovej sadzby.

Druhý kvartál bude už tradične najlepšou príležitosťou pre získanie hypotéky s príspevkom pre mladých. Najmä ak sa Váš hrubý príjem v roku 2016 pohyboval vo výške nad 1150 eur.

Priemerný hrubý mesačný príjem sa podľa aktuálnej zákonnej úpravy totiž počíta ako 1,3-násobok priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve dosiahnutý za predposledný štvrťrok.

Prípustná hranica priemerného hrubého mesačného príjmu za kalendárny rok 2016 sa preto posunie o 131 eur nahor! Od 1.4.2017 do 30.6.2017 bude platiť nová hodnota pre posúdenie príjmu a to vo výške 1287 € pre jednotlivca a 2574 € pre dvojicu žiadateľov (manželov alebo osoby spolu žijúce v domácnosti).

Príspevok pre mladých tak dostanú aj žiadatelia, ktorým od januára nemusel vychádzať.

Pokiaľ uvažujete o hypotéke a doteraz ste prekračovali príjmovú hranicu, odporúčame Vám konať v období najbližších troch mesiacov.

Spustili sme novú službu Nemám 2 pilier. Dajte o nej vedieť mladým :-)

Najvyššia príjmová hranica možno naposledy

Možno ste už v médiách zachytili informácie o tom, že Ministerstvo financií SR pripravuje zmeny v štátnom príspevku. Zmeny by mohli začať platiť v roku 2018.

Zatiaľ nie je vôbec jasné, o aké zmeny by sa malo jednať a ani či novinky zasiahnu už načerpané príspevky a staršie hypotéky.

Avšak v prípade, že by štátna podpora pri hypotékach zmenila svoju podobu, môže sa stať, že druhý kvartál 2017 bude pre lepšie zarábajúcich žiadateľov poslednou možnosťou pre získanie ŠPM.

Ihneď ako MF SR pripraví ucelenú informáciu, posunieme Vám ju v aktuálnom článku.

Viac o hypotéke so štátnym príspevkom pre mladých.

The following two tabs change content below.
Financiám sa venujem od roku 2006, keď som navrhol prvý software pre správu osobného rozpočtu. Som autorom portálov Cashmon.sk, druhypilier.sk a mojefondy.sk. Od roku 2014 pracujem s peniazmi na profesionálnej úrovni ako finančný agent. Okrem toho sa ešte venujem behaniu v prírode.
5/5 - (3 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *