Aby sa dovolenka nestala nočnou morou

5/5 - (4 votes)

Dovolenka je čas, ktorý chce každý prežiť bez stresu a starostí. Je to čas oddychu. Aby ste ju mohli skutočne prežiť naplno, myslite na pár dôležitých vecí ešte pred tým, než vycestujete.

Určite ste už počuli o dovolenkároch, ktorí dovolenku žiaľ trávia na infekčnom oddelení v zahraničí. Ďalší dôverne poznajú všetky úrady v dovolenkovej destinácii kvôli odcudzeniu dokladov.

Zapichnutý ježko v nohe, boľavý zub, pokazené jedlo, organizovaná lúpež príručnej batožiny. Podobné udalosti sa stávajú a musíme priznať, že v zahraničí na nás číha množstvo nepríjemností.

Ovplyvniť ich vieme len do určitej miery.

Pozor si je potrebné dávať aj na horách. Už obyčajný vyvrtnutý členok Vás môže výjsť poriadne draho – najmä, ak ste sa predtým nezabezpečili.

Možno ste už správne uhádli, že pod zábezpekou v tomto prípade myslíme poistenie. Ak teda plánujete dovolenku alebo výlet do hôr, nezabudnite na cestovné poistenie.

Cestovné poistenie môže kryť množstvo rizík. Sú to hlavne liečebné náklady, úrazy, stratu batožiny a zodpovednosť za škodu. Pred žiadnou z týchto udalostí Vás síce neochráni, ale pokryje vysoké finančné náklady s tým spojené.

Cestovné poistenie Váš dovolenkový rozpočet príliš nezaťaží. Poistiť si elektroniku alebo batožinu na týždeň Vás výjde na niekoľko desiatok eur. Jeden deň v horách Vás môže výjsť na menej ako jedno euro.

Skôr než opustite svoj domov teda zvážte, či pre Vás nebude vhodné poistiť sa. Odborníci na poistenie Vám rýchlo vysvetlia, čo je pre Vás vhodné a poistenie Vám ušijú na mieru.

Využiť môžete aj našu poradňu.

V niektorých prípadoch je už poistenie súčasťou zaplatenej dovolenky. Vtedy si radšej preverte, čo všetko dané poistenie obsahuje. Náročné a vysokohorské túry Vám bez poistenia rozhodne neodporúčame.

Prajeme Vám, aby sa Vaša dovolenka zaobišla bez akýchkoľvek poistných udalostí a všetko prebehlo tak, ako si plánujete.

The following two tabs change content below.
Martina je expertka na financie v oblastiach poistenia, úverov a sporenia. Vo finančnom svete sa pohybuje od roku 2010 a jej služby spokojne využívajú desiatky klientov. Kontakt: martina.orosova (at) gmail.com alebo 0907 091 713

Najnovšie príspevky od Martina Orosová (pozri všetky)

5/5 - (4 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *