Šetríme Vám peniaze (dve krátke prípadové štúdie)

4/5 - (5 votes)

Prefinancovanie hypotéky alebo úveru Vám môže ušetriť nemalé peniaze. Prečítajte si o dvoch prípadoch, kde sa nám podarilo znížit splátku alebo usporiť na úrokoch.

Začiatkom roka sme na Cashmone spustili službu, kde Vám zadarmo poradíme ako neplytvať peniazmi pri úvere či pôžičke. Pozrite sa, ako to vyzerá v praxi.

Prípad č.1

Klient, ktorý nás požiadal o pomoc, mal na krku čerstvý úver vo výške 5000 eur s úrokovou sadzbou 14 %. Splatnosť úveru bola nastavená na 7 rokov a mesačná splátka činila 93,70 eur.

Úver sme nahradili novým, s lepšími podmienkami. Úrokovú mieru sme dokázali stlačiť na 9 % a mesačná splátka klesla na 80,45 eur.

refinancovanie pripad 1

Za celú dobu úveru je celková úspora po refinancovaní viac ako 1100 eur.

Prípad č.2

Klient v tomto prípade mal dva spotrebné úvery. Prvý vo výške 5000 eur so sadzbou 10,9 % a druhý vo výške 7000 eur a sadzbou 14,9 %.

Obidva úvery boli na obdobie 5 rokov. Mesačná splátka prvého úveru bola 108,46 eur a druhý záväzok splácal mesačnou splátkou 166,16 eur. Spolu teda mesačne za úvery platil 274,62 eur.

U tohto klienta sme mesačnú splátku ponechali v rovnakej výške, no rozhodli sme sa ušetriť na úrokoch a predčasnom splatení úveru. Po založení nehnuteľnosti sa podarilo úrok znížiť na 5 % a úver ukončiť už po 4 rokoch.

refinancovanie pripad 2

Celkovo sme klientovi ušetrili 12 splátok. Po odpočítaní 66 eurového poplatku za kolok na katastri nehnuteľností dosiahla úspora 12 x 274,62 – 66 = 3229,44 eur.

Ako vidno aj na týchto príkladoch, vhodným prefinancovaním pôžičky je možné ušetriť slušné peniaze. Pri hypotékach je samozrejme úspora ešte väčšia. Neváhajte a pokojne sa nám ozvite, možno dokážeme pomôcť aj Vám. A nezabudnite.

Kto nič neurobí, určite neušetrí!

The following two tabs change content below.
Financiám sa venujem od roku 2006, keď som navrhol prvý software pre správu osobného rozpočtu. Som autorom portálov Cashmon.sk, druhypilier.sk a mojefondy.sk. Od roku 2014 pracujem s peniazmi na profesionálnej úrovni ako finančný agent. Okrem toho sa ešte venujem behaniu v prírode.
4/5 - (5 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *